به نام خدا

با استعانت از خداوند متعال و همت مضاعف مدیران ارشد و کارکنان شرکت پالایش و پزوهش خون (سهامی خاص) اولین مرکز اهدای پلاسمای خودر ا که با امکانات ۱۰ تخت و ۱۰ دستگاه پلاسما فرزیس در تاریخ ۰۱/۱۰/۹۵ در محل فردیس کرج پس از اخذ تاییدیه از ۳ مرجع تایید کننده که عبارتند از :

  • سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت
  • سازمان انتقال خون ایران
  • موسسه پل الریخ آلمان

افتتاح نمود.

این مرکز با بکارگیری افراد متعهد و متخصص و علاقمند توانست در سال ۱۳۹۶ به ظرفیت ایده آل پیش بینی شده جمع آوری پلاسما دست یابد.

در آذرماه سال ۱۳۹۶ جهت توسعه و افزایش میزان جمع آوری پلاسما ، این مرکز ۴ تخت و ۴ دستگاه پلاسما فرزیس به امکانات مجموعه افزود تا بتواند برنامه جمع آوری حداکثری پلاسما در سال ۱۳۹۷ را محقق نماید.

در بهمن ماه سال ۱۳۹۶ آزمایشگاه سرولوژی این مرکز تجهیز و راه اندازی گردید و موفق به اخذ تاییدیه از نهادهای ناظر(سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت و سازمان انتقال خون ایران) گردید. افتتاح این آزمایشگاه گام مهمی در خودکفایی این مرکز در انجام آزمایشات ایمنی شناسی و بیوشیمی برروی پلاسماهای اهدا شده می باشد.

فعالیت این مرکز در فروردین ماه ۱۳۹۷ مورد بازدید مدیران ارشد مجموعه قرار گرفت و ضمن بازدید از کلیه بخشهای مرکز، آغاز سال جدید را به همکاران تبریک گفته و ضمن تشکر از زحمات کلیه کارکنان برای آنها آرزوی موفقیت نموده و مجدداً اهمیت فعالیت کارکنان این مرکز در خودکفایی تامین ماده اولیه پالایشگاه پلاسما را یادآور شدند و همکاری بیشتر آنان را به منظور اجرایی شدن بهینه اهداف پیش بینی شده و تولید مطابق استانداردهای روز اروپایی و نهادهای ناظر خواستار گردیدند.